سفارش تبلیغ
صبا
آن که عوض را باور کند ، در بخشش جوانمرد بود . [نهج البلاغه]
 
شنبه 96 شهریور 11 , ساعت 3:47 عصر

 

با قطعات چاپ شده 3D به درجه حرارت پایین فلز برسید

کریس دپریسکو (Chris DePrisco) متخصص هک کردن و ماشینکاری از ایالات متحده آمریکا، به تازگی یک آموزش ویدیویی به شما نشان داده است که چگونه برای رسیدن به درجه حرارت پایین فلز با استفاده از قطعات چاپ شده 3d یک کمپرسور هوا و یک مخزن تحت فشار قرار دهید  این فرآیند تنها با استفاده از فلزات با نقطه ذوب پایین کار می کند، اما به تولید کنندگان راه جدیدی برای ساخت اشیا مفید می دهد.

در ویدیوی 14 دقیقه ای کریس دپریسکو با استفاده از ابزار چاپ سه بعدی و فشار هوا برای ایجاد یک قالب سیلیکون برای یک falcon  مالیاتی آزمایش می کند. فلز مذاب خود را انتخاب کنید یک آلیاژ بیسموت است که می تواند ذوب شده 138 درجه سانتی گراد باشد. که گرم است, اما به اندازه کافی خنک می شود تا قالب های سیلیکونی مقاومت کند.

xprinter3dریخته-گری-ساده-با-پرینتر-های-سه-بعدی2-1.png (960×313)

کارآیی تجهیزات

روند که دپریسکو با نزدیکترین کارآیی تجهیزات و اقدامات خود را نشان می دهد, اولین چاپ سه بعدی یک مدل استاندارد از falcon با استفاده از pla است. این هیچ چیز در مقایسه با نسخه نهایی فلزی نیست، اما برای ساخت قالب سیلیکون ضروری است. هنگامی که پرده برداری از pla چاپ می شود، deprisco  یک جعبه هوا دهی را از پلی کربنات می سازد و درون ان قرار می دهد، جعبه سپس با یک مخلوط سیلیکونی پر شده است که یک شبه را تنظیم می کند.

روز بعد من میتوانم قالب را حذف کنم و ببینم آنچه در داخل است، deprisco توضیح می دهد: سیلیکون به راحتی از قسمت جدا می شود, اما تمام گوشه ها و جرقه ها این بخش را کمی سخت تر می کند.

در نهایت سازنده قادر است فالکون pla را از محیط سیلیکونی خرد شده خود بیرون بکشد، بدون اینکه هرگونه برش را به سیلیکون برساند. این یک قالب کامل سیلیکون با یک سوراخ شفاف و محکم در مرکز قرار دارد. بعد ریختن فلز مذاب به قالب می شود deprisco  تصمیم گرفت از آلیاژ بیسموت 10 281 استفاده کند که 40 در صد بیسموت و 60 در صد قلع است و در دمای 138 درجه سلسیوس ذوب می شود.

ادامه مطلب...


لیست کل یادداشت های این وبلاگ